Ból stawów – suplementacja skuteczną ścieżką do zdrowia (Medistenol)

Współcześnie ból stawów dotyczy coraz to większego grona osób. Naturalną konsekwencją jest ból stawów odczuwany przez osoby starsze, które to w wyniku długiej żywotności w pewien sposób zużyły swoje chrząstki stawowe. Aktualnie dość często na dolegliwości bólowe stawów skarżą się osoby młode, które to najczęściej cierpią na otyłość, bądź zupełnie odmiennie są nazbyt aktywne fizycznie (sportowcy, kulturyści).

Stawy to elementy, które łączą kości i niestety są dość mocno podatne na urazy. Zazwyczaj w młodym wieku ból stawów pojawia się w okolicy kolan lub kręgosłupa, w głównej mierze wynika z przeciążenia otaczających staw ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych. Ponadto ból stawów może być objawem stanu zapalnego tworzącego się w tkankach, bądź wywołanego poprzez kontuzję.

Jak pozbyć się bólu stawów?

W większości przypadków ból stawu obejmuje nie tylko sam staw, ale także jego okolice. Jeżeli jest wynikiem nagłego urazu to najczęściej towarzyszy mu obrzęk i zaczerwienienie. Dodatkowo przy mocnych kontuzjach może pojawić się gorączka, ból mięśni i ogólne zmęczenie. W takich wypadkach należy, jak najszybciej skonsultować się z lekarzem i działać według jego zaleceń.

Bóle stawów wynikające z podeszłego wieku lub przeciążenia najczęściej są leczone za pomocą wybranego suplementu diety. Obecnie wielu lekarzy i pacjentów chwali sobie Medistenol, czyli preparat o wysokiej skuteczności działania i niebywale łatwej przyswajalności. Medistenol to źródło cennych witamin, minerałów oraz składników odżywczych pozyskiwanych w sposób naturalny i przetwarzanych w warunkach laboratoryjnych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Zawiera między innymi liczne witaminy (A,B,C,E i K), minerały (potas, wapń, magnez) i dodatkowe substancje (kolagen, kwas hialuronowy, glukozaminę), jak również wyciągi i ekstrakty roślinne np. kurkuma o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Regularnie przyjmowany Medistenol ma pozytywny wpływ na poprawę kondycji stawu, pozwala na szybką regenerację uszkodzeń (chrząstka szklista) i wspiera produkcję płynu maziowego. Zwiększa syntezę kolagenu i wspiera produkcję mazi stawowej, dzięki czemu jakikolwiek ruch staje się bezbolesny, a wszelkie stany zapalne szybciej się goją. Dodatkowo wspiera strukturę tkanki chrzęstnej, redukuje sztywność stawów i uzupełnia składniki budulcowe chrząstki stawowej oraz kości. Pozwala szybko zwalczyć stan zapalny i zapobiega jego nawrotom.

Domowe sposoby na ból stawów

Medistenol to z pewnością najlepszy sposób, aby pozbyć się bólu stawów, ale dodatkowo można wspierać się różnymi domowymi sposobami. Wiele osób chwali sobie okłady (ciepłe lub zimne) w zależności od rodzaju bólu i jego pochodzenia. Dodatkowo w niektórych przypadkach zmiana nawyków np. ograniczenie aktywności fizycznej lub zmiana diety może mieć ogromny wpływ na stan stawów. Dieta wspierająca właściwą kondycję stawów to między innymi dieta śródziemnomorska i wegetariańska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *