Gdzie znajduje zastosowanie olejek rycynowy?

Olejek rycynowy to produkt, który kosztuje zaledwie kilka złotych i jest dostępny w niemalże każdej aptece. Choć skojarzenia, które się z nim wiążą mają związek z jego zastosowaniem jako środka przeczyszczającego, to warto wiedzieć, że jest to także skuteczny środek w walce z bólami głowy czy też bólami w okolicach krzyża. Ponadto, olejek rycynowy znajduje zastosowanie także w roli kosmetyku. Jego właściwości służące pielęgnacji oraz leczeniu są wprost nieocenione.

Gdzie znajduje zastosowanie olejek rycynowy?

Olejek rycynowy to coś więcej niż środek przeczyszczający. Jego zastosowania w kosmetyce są ogromne. Ma on bardzo dobry wpływ między innymi na:

  • kondycję włosów;
  • rzęsy oraz brwi;
  • oczyszczanie skóry twarzy;
  • zmiękczanie skóry na piętach.

Olejek rycynowy jako środek pielęgnacyjny do brwi i rzęs.

Stosowanie olejku rycynowego w przypadku brwi i rzęs powinno wyglądać w sposób następujący. Nakładanie olejku powinno odbywać się przy zastosowaniu czystej szczoteczki, po zużytym już tuszu do malowania rzęs. Szczególną uwagę należy przyłożyć do tego, aby nie przesadzić z ilością nakładanego na rzęsy olejku rycynowego. Jeśli dostałby się on do oczu, mógłby powodować nieprzyjemne pieczenie, łzawienie, a nawet doprowadzić do przekrwienia oczu. Umiar należy także zachować w przypadku nakładania olejku rycynowego na brwi. Jego aplikacja w tym wypadku powinna polegać na wcieraniu. W konsekwencji kuracji, brwi i rzęsy powinny stać się nieco bardziej ciemne, dłuższe, a ich włoski grubsze.

Olejek rycynowy nakładany na włosy oraz skórę głowy.

Konsystencja olejku rycynowego jest dość ciężka, z tego też względu doskonale sprawdza się on jako jeden z elementów składowych maski do włosów. Aby takową stworzyć należy zmieszać ze sobą olejek rycynowy, oliwkę do włosów lub ewentualnie naftę kosmetyczną. Następnie należy wymieszać ze sobą składniki i nałożyć na włosy, ze szczególnym zaznaczeniem wcierania mieszaniny bezpośrednio w skórę głowy.

Olejek rycynowy można z powodzeniem wsmarować w:

  • wysuszone końcówki włosów, które wymagają o wiele większego i bardziej intensywnego nawilżania niż włosy znajdujące się u nasady głowy;
  • nasadę włosów, aby odżywiać je od samego początku;
  • skórę głowy, aby wpłynąć na odżywienie cebulek włosowych.

Maska do włosów z olejkiem rycynowym.

Dobrą propozycją na maskę do włosów z wykorzystaniem olejku rycynowego jest także maska z wymieszanych ze sobą żółtek jajek, nafty kosmetycznej oraz samego olejku rycynowego. W konsekwencji wymieszania tych składników otrzymamy prawdziwą bombę witaminową dla naszych włosów, które wykazuje cechy silnie regenerujące. Taką maskę z powodzeniem można stosować na całej długości naszych włosów.

W efekcie jej stosowania włosy powinny stać się o wiele bardziej miękkie, lśniące oraz puszyste. W przypadku stosowania maski na włosy naturalne, możliwym jest, że odrobinę pociemnieją i staną się nieco grubsze. Opisana maska regenerująca wpływa na zamknięcie się łusek włosa i zabezpiecza je przez rozdwajaniem się końcówek. Ma ona także bezpośredni wpływ na przyspieszenie procesu wzrostu naszych włosów.

Olejek rycynowy zaleca się do pielęgnacji dla osób, które zmagają się z problematycznym i nasilonym wypadaniem włosów. To także propozycja dla posiadaczy włosów łamliwych i pozbawionych blasku i elastyczności. Kuracja z wykorzystaniem olejku rycynowego to prawdziwa odnowa dla każdego rodzaju włosów, która z pewnością w znaczny sposób poprawi ich obecną kondycję. Olejek rycynowy to sposób na piękne brwi, rzęsy oraz włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *