Ile wydaje się na kosmetyki?

Według analityków Goldman Sachs, 24 miliardy dolarów rocznie wydawane są na same produkty do pielęgnacji skóry. W Indiach sprzedaż kremów przeciwdziałających starzeniu się wzrasta o 40% rocznie, podczas gdy w Brazylii jest więcej „Avon Ladies” (900 000) niż mężczyzn i kobiet w armii i marynarce wojennej. T

Cały przemysł kosmetyczny szacuje się na 160 miliardów dolarów rocznie.

To, czego nie powie żaden z gigantów branży kosmetycznej, to fakt, że istnieje niemal darmowa alternatywa dla drogich kremów do skóry, które są bardziej skuteczne w zatrzymywaniu zmarszczek, wieczorowym odcieńowi skóry i naprawianiu skóry. Jest to zabieg, który możesz wykonywać codziennie, we własnym domu. Więc czym jest to cudowne lekarstwo? Lód.

Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć kilka kostek lodu w cienkim ręczniku lub szmatce. Gdy lód zacznie się topić, nakładaj go na skórę równomiernie przez 2-3 minuty, aż skóra stanie się zimna w dotyku.

Możesz użyć tego zabiegu rano po prysznicu lub w nocy tuż przed snem. Najlepsze czasy na skorzystanie z zabiegu są tuż po umyciu twarzy i przed zastosowaniem innych środków do czyszczenia skóry lub makijażu.

Oto sposoby, w jakie oblodzenie skóry może poprawić wygląd twojej skóry:

1. Gładsza skóra
Oblodzenie skóry powoduje skurcz skóry, co sprawia, że ​​wygląda ona gładko.

2. Dociska pory
Oblodzenie skóry powoduje zwężenie porów, dzięki czemu łatwiej je oczyścić. Oblodzenie skóry przed nałożeniem makijażu pomaga uzyskać gładszy i nieskazitelny wygląd podkładu.

3. Poprawia krążenie
Lód obkurcza naczynia krwionośne w skórze, w wyniku czego mniej krwi trafia na powierzchnię skóry. Ciało następnie odpowiada, stopniowo wysyłając zwiększony przepływ ciepłej krwi do obszaru. Ten proces wzmacnia naczynia krwionośne w czasie.

4. Zmniejsza wygląd puffy Eyes
Oblodzenie skóry zmniejszy obrzęki pod oczami, zmniejszając obrzęk.

5. Odpycha zmarszczki
Dzięki zaciśnięciu skóry, zmniejszeniu wielkości porów i poprawie krążenia, oblodzenie skóry może złagodzić oznaki zmarszczek. Oblodzenie skóry może również zapobiegać pojawianiu się nowych zmarszczek.

6. Zapobieganie skazom
Tarcie lodu na skazy lub pryszcz może pomóc zmniejszyć obrzęk i zaczerwienienie. Korzystanie z kostek lodu na pierwszym znaku pryszcza zmniejsza stan zapalny. Wystarczy przytrzymać lód na skazie lub pryszczu przez kilka sekund lub do momentu, w którym obszar stanie się trochę odrętwiały. Lód plamy co drugą noc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *