Jak dbać zęby?

Co byś powiedział, gdybym ci powiedział, że możesz drastycznie poprawić swoje zdrowie jamy ustnej i wybielić zęby, używając tylko dwóch łyżeczek jednego składnika dziennie?

dwa razy dziennie łyżeczki tego naturalnego składnika, który oszczędza twoje zęby

Byłbyś zainteresowany, prawda?

A co, gdybym ci powiedział, że ten składnik jest już prawdopodobnie w twoim domu?

Czytaj dalej, a odsłonimy tajemniczą substancję i jej działanie!

Przedstawiamy ciągnięcie oleju

W przypadku gdy podpozycja go nie zdradziła, rozpatrywanym składnikiem jest ropa naftowa. To nierafinowany olej kuchenny, żeby być precyzyjnym, jak na przykład olej kokosowy. To naprawdę nie ma znaczenia, który z nich wybierzesz i nie ma znaczenia, jeśli nie lubisz smaku … bo tak naprawdę go nie zjesz.

Zamiast tego weź dwie łyżeczki i włóż je do ust. Teraz masz zamiar zamoczyć usta olejem (tak jak zrobiłbyś to po wodzie po umyciu zębów), a potem wypluć olej do zlewu. Może się okazać, że jest gruby, ale nie ma to znaczenia.

Jest to tak zwane „wyciąganie oleju” i jest to technika stosowana od wieków w medycynie ajurwedyjskiej. Zaskakujące jest to, że w przeciwieństwie do niektórych z tych „starożytnych środków zaradczych”, ciągnięcie oleju może faktycznie zadziałać. W rezultacie stała się bardzo popularna i jest obecnie reklamowana przez blogerów, vlogerów i babcie.

Co dokładnie robi? Cóż, między innymi, wydobycie ropy naftowej będzie zwalczać cuchnący oddech, zapalenie dziąseł, egzemę, trądzik i wiele innych.

Jak to działa

Idea ciągnięcia oleju polega na tym, że ropiejący olej „wyciąga” bakterie przez pory w dziąsłach, usuwając je z ust i ogólnie z ciała.

To jest dobra teoria, ale nie jest to naukowo uzasadnione. Niestety nie ma dowodów na to, że oleje to robią i w rzeczywistości cała idea „wyciągania rzeczy” ze skóry może być błędna. W rzeczywistości, oleje, miód i inne środki po prostu zmiękczają skórę, aby pomóc w usuwaniu drzazg itp.

Ale jakkolwiek by nie było, nauka sugeruje, że wyciąganie oleju działa w celu usunięcia bakterii z ust. W jednym z badań stwierdzono, że za pomocą wyciągania oleju znacznie usunięto bakterie (w szczególności śluz strepu), a także płytkę nazębną.

Tak więc, ciągnięcie oleju może zaoferować wszystkie te korzyści, jeśli chodzi o oczyszczanie bakterii z ust – to tylko trochę o porach, które nie są do końca dokładne.

Co więcej, ponieważ nić dentystyczna może zmniejszyć liczbę zachorowań na raka poprzez zmniejszenie ilości bakterii, które oddziałują na układ odpornościowy twojego organizmu, jest oczywiste, że ciągnienie oleju może być w stanie zrobić to samo!

Czy powinieneś to zrobić?

Wielu ludzi przysięga na ciągnięcie oleju, a w rezultacie mogą mieć lepsze zęby i oddech. Robiąc to każdego dnia, choć może być trochę ekstremalnie – pamiętaj, że zalecenie to pływanie przez pełne 20 minut. Nanieś dokładnie, regularnie szczotkuj i używaj tego od czasu do czasu, aby odliczać bakterie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *