Jak poradzić z czarnymi plamami?

Pojawienie się czarnych plam może być bardzo złym widokiem, zwłaszcza dla dziewcząt, ponieważ czasami nawet makijaż nie może ich pokryć. To naturalne, że ludzie szukają doskonałości w pięknie, a czarnych plam nie ma na liście. W rezultacie mogą obniżyć naszą samoocenę i wpływać na nas emocjonalnie.

Ich wzrost może być wynikiem wielu czynników, takich jak brak równowagi hormonalnej, nadmierne nasłonecznienie, niedobór witaminy, ciąża.

traktuj-swoje-czarne-miejsca-z-niesamowite-domowe-środki zaradcze

Na szczęście istnieje wiele domowych środków zaradczych, które mogą służyć jako leczenie czarnymi plamami. Potrzebujesz tylko następujących naturalnych składników:

1. Sok z cytryny

Ma właściwości wybielające z powodu witaminy C. Więc wycisnąć jedną cytrynę i zanurzyć trochę waty w soku. Zastosuj waciki na swoich czarnych plamach i pozwól im się zanurzyć. Po chwili spłucz wodą. Powtórz zabieg 14 dni z rzędu. W przypadku wrażliwej skóry rozcieńczyć sok z cytryny miodem lub wodą różaną. Wyniki będą widoczne za dwa tygodnie.

2. Ziemniaki

Ziemniaki są bogate w przeciwutleniacze i dlatego nadają się do tego celu. Zastosuj plasterki ziemniaków bezpośrednio na swoich czarnych plamach. Skóra wchłonie ją w 30 minut. Możesz je również zetrzeć i zmieszać z miodem. Zastosuj mieszaninę dwa razy w tygodniu i zobacz wyniki.

3. Owies
Mąka owsiana może złuszczać skórę

Proszek owsiany może być stosowany do złuszczania skóry. Wymieszaj 4 łyżki soku z cytryny z pół owsa i przygotuj pastę. Szoruj delikatnie pastę na czarnych plamach i spłucz wodą. Powtarzaj zabieg raz lub dwa razy w tygodniu.

4. Maślanka

Kolejnym korzystnym składnikiem może być maślanka. Kwas mlekowy zmniejsza pigmentację skóry, nie powodując skaz.

Wymieszaj 4 łyżeczki maślanki z 2 łyżeczkami świeżego soku pomidorowego. Zastosuj tę mieszaninę do twarzy i pozostaw ją na 15 minut. Po przemoczeniu spłucz twarz wodą. Użyj mleka i miodu, jeśli nie masz maślanki i aplikuj codziennie przez 10 minut. Powtarzaj leczenie maślanką 5 dni w tygodniu, aż wyniki będą widoczne.

5. Migdały – Przygotuj mleko migdałowe

Aby przygotować mleko migdałowe, zamocz trochę migdałów w wodzie na noc. Rano obieramy migdały i mielimy je w blenderze z wodą. Dodaj pół łyżeczki miodu i 1 łyżeczkę proszku z drzewa sandałowego. Zastosuj przygotowaną mieszankę do twarzy. Pozostaw do namoczenia przez 30 minut. Powtórz to leczenie od czasu do czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *