Jak rozjaśnić włosy cytryną?

Cytryna należy do grupy owoców cytrusowych, w której zawarte są pomarańcze, mandarynki, grejpfruty i inne. Jest tania, dostępna i wszechstronna. Jest szczególnie przydatny, gdy chodzi o twoje zdrowie.

Ten żółty owoc zawiera nie tylko witaminę C, ale także inne witaminy (ryboflawinę witaminy B) oraz minerały, takie jak potas, wapń, fosfor, magnez. Skład cytryny obejmuje białko i węglowodany.

jak używać cytryny do rozjaśnienia włosów

Skórka cytryny jest bardzo pomocna, ponieważ jest bogata w witaminę P. Skórka cytryny zawiera olejki eteryczne, które są przydatne do: normalizacji ciśnienia krwi, obniżenia poziomu cholesterolu, zapobiegania miażdżycy, wzmocnienia układu odpornościowego, bólu głowy, nudności, zmęczenia, poprawa pamięci i koncentracji.

Możesz użyć cytryny do włosów. Jeśli jesteś blondynką, możesz rozjaśnić włosy za pomocą cytryny. Aby to zrobić, osuszyć sok z połowy cytryny we włosach i siedzieć przez godzinę na słońcu. Po umyciu włosów będzie wyglądać czystsze, świeższe i jaśniejsze.

Niektóre zalety cytryn:

Kiedy masz ból głowy, wyciśnij cytrynę do kawy.
Używaj świeżego soku z cytryny do użądlenia pszczół, aby złagodzić ból.
Cytryna przestaje krwawić i może być używana jako naturalny środek antyseptyczny do twoich ran.
Cytryna zmieszana z oliwą z oliwek pomaga w walce z kamieniami żółciowymi.
Niektórzy twierdzą, że regularne spożywanie świeżej cytryny może być pomocne w walce z kamicą nerkową.
Cytryna pomaga zwalczać trądzik. Jeśli masz tłustą skórę, myj twarz sokiem z cytryny dwa razy dziennie. Pozostawić na 5 minut, a następnie zmyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *