Jak się pozbyć ciemnych znamion?

Pojawienie się ciemnych pachy nawet po ich ogoleniu może być irytującym problemem kosmetycznym. Może to być spowodowane słabą wentylacją pod pachami, nagromadzeniem martwych komórek skóry, goleniem, regularnym stosowaniem kremów do usuwania włosów, nadmiernym poceniem się lub używaniem dezodorantów i antyperspirantów na bazie alkoholu.

W miarę zbliżania się lata wolisz raczej nie mieć tego problemu. Nie trzeba się jednak martwić, ponieważ istnieje wiele sposobów na wyeliminowanie tego problemu, ponieważ nie dzieje się to na dobre.

jak się pozbyć ciemnych pachy

Poniżej przedstawiamy pięć z tych naturalnych metod, dzięki czemu można je wypróbować.

Proszek do pieczenia

Przygotuj gęstą pastę z sody oczyszczonej i wody. Szoruj swoje pachy, a następnie przystąp do mycia i odklejania pasty. Zrób to kilka razy w tygodniu. Soda oczyszczona i skrobia kukurydziana również pomagają zneutralizować zapach.

Cytrynowy

Wcieraj cytrynowy klin na skórę na kilka minut. Następnie pozostaw to na 10 minut, a następnie dokładnie umyj. Cytryny mogą być szorstkie na skórze, więc upewnij się, że zastosujesz później krem ​​nawilżający.

Ocet winny

Przygotuj gęstą pastę z mąki i octu. Zastosuj go podczas gorącego prysznica. Pozostawić pastę do wyschnięcia na 10 do 15 minut, a następnie spłukać ciepłą wodą. Powtarzaj kilka razy w tygodniu.

Ziemniaki

Pocierać cienką warstwą ziemniaka na pachy. Możesz również zetrzeć ziemniaki i zastosować sok do tych ciemnych obszarów. Następnie pozostaw ręce do wyschnięcia na 15 do 20 minut, a następnie umyj je letnią wodą. Wskazane jest, aby powtarzać to dwa razy dziennie i pozwolić, aby właściwości rozjaśniające ziemniaki działały magicznie, bez irytacji. To samo można zrobić z ogórkami.

mleko

Wymieszaj dwie łyżki pełnotłustego mleka, jedną łyżkę mąki i jedną łyżeczkę jogurtu. Dostaniesz grubą pastę. Zastosuj pastę na pachach i pozostaw ją na 15 minut, a następnie umyj zimną wodą. Zrób to kilka razy w tygodniu.

Ale jak zapewnić, że te efekty będą trwały?

Gdy rozwiążesz ten problem, oto kilka sposobów na uniknięcie przyciemnienia twoich pach:

Wymień krem ​​do golenia na olej kokosowy, ponieważ pozostawi twoją skórę gładką i miękką w naturalny sposób. Możesz również wcierać olej kokosowy na swoje pachy, aby usunąć ciemne pachy.

Woskuj ręce zamiast golić je. Kiedy golimy się, podnosimy ryzyko powstania wrastających włosków, które mogą generować ciemny wygląd pod pachami. Woskowanie z drugiej strony zapewni, że pełne pasmo włosów wydostanie się z mieszków włosowych.

Używaj naturalnych antyperspirantów, aby kontrolować pocenie się i czuć dobrze pachnące ramiona bez nakładania na pacha cienkich warstw szkodliwych składników.

Aby zapobiec gromadzeniu martwych komórek skóry, złuszczaj swoje pachy raz w tygodniu.

Czasami pod pachami arki można wskazać schorzenie zwane rogowacenia rogówki, często związane z otyłością, zaburzeniami hormonalnymi, opornością na insulinę, niektórymi lekami i rakiem. Tak więc, jeśli podejrzewasz głębszy problem dotyczący twoich ciemnych pachy, radzimy skonsultować się z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *