Pokazy i prezentacje firmy Clavam Sp. z o.o. – sprawdź opinie na temat firmy!

Firmy od wielu lat szukają sposobu, aby skutecznie dotrzeć ze swoim produktem do odbiorców. Dlatego marketing przesycony jest różnymi formami sprzedaży. Jedną z nich są pokazy i objazdowe spotkania, na których oferowany jest dany produkt. Jest to forma sprzedaży bezpośredniej, która niestety ze względu na liczne nieuczciwe praktyki nie posiada obecnie dobrej opinii.

Patrząc na przykłady wielu oszukanych ludzi można dojść do wniosku, że jest to opinia jak najbardziej uzasadniona. Nieuczciwe „firmy” sprzedają produkty kiepskiej. Narzucają na nie wysoką marżę przez co cena tych artykułów jest niewspółmiernie duża. Dodatkowo wykorzystują naiwność prostych ludzi. Jednak, czy tak było zawsze?

Pomimo, że negatywna opinia na temat tej formy sprzedaży zakorzeniła się głęboko w społeczeństwie cały czas na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w objazdowych pokazach. Co sprawia, że są w stanie one się utrzymać? Czy są to atrakcyjne ceny za produkt? A może uczciwe podejście do klienta?

O odpowiedź na te pytania poprosiliśmy Pana Cezarego Kozłowskiego – specjalistę ds sprzedaży w firmie Clavam Sp. z o.o.

Co to jest firma Clavam i czym się zajmuje?

Mimo problemów z negatywnymi opiniami panującymi wśród ludzi takie firmy, jak Clavam Sp. z o.o., starają się udowodnić, że sprzedaż bezpośrednia za pomocą objazdowych pokazów, nadal jest potężnym narzędziem marketingowym, który pozwala dotrzeć do bardzo szerokiej grupy odbiorców.

Więcej szczegółów o firmie opowie, jednak Pan Cezary, który pracuje w tej branży już od kilkudziesięciu lat:

– Nasza firma (Clavam Sp. z o.o.) ma za zadanie wyszukać na rynku produkty wysokiej jakości, wynegocjowanie jak najniższej ceny i późniejsze sprzedawanie tych produktów na pokazach i spotkaniach. Jesteśmy więc pośrednikami, którzy starają się dotrzeć z dobrych produktem do klienta. Wbrew pozorom skala działalności naszej firmy nie ogranicza się do organizacji lokalnych spotkań. Prowadzimy sprzedaż na szeroką skalę, dzięki czemu współpracujące z nami marki, jak Casada, Venice, czy Clean King, oferują produkty dla nas po naprawdę korzystnej cenie. Przekłada się to następnie na cenę, jaką widzi klient na spotkaniu.

-Działalność firmy Clavam nie ogranicza się jedynie do próby sprzedaży naszych produktów. Na organizowanych spotkaniach, chcemy żeby ludzie dobrze spędzali czas. Aby mogli zobaczyć, że oferowane przez nas produkty są wysokiej jakości i warto w nie zainwestować. Dla przykładu mogę podać sytuację, kiedy sprzedałem garnki Venice w jednym mieście. Gdy wróciłem tam kilka lat później z kolejnym pokazem, właściciel tych garnków znów przyszedł, aby dokupić do kompletu patelnię. Jest to jeden z wielu przykładów, kiedy to nasze oferowane produkty faktycznie się sprawdzają.

Skąd w takim razie wszystkie negatywne opinie o sprzedaży na objazdowych spotkaniach?

Krążące w sieci negatywne opinie muszą mieć w sobie ziarno prawdy. Zapytaliśmy Pana Cezarego, skąd według niego wzięła się ta negatywna reputacja i jak sobie z nią radzi na co dzień.

– Niestety jest to duży problem, z którym nasza firma (Clavam) musi się zmagać. Wszystko moim zdaniem zaczęło się od chęci zarobienia łatwych pieniędzy. Pewna grupa ludzi stwierdziła, że wybierając łatwe cele, jakim są osoby młode, naiwne lub starsze, szukające kontaktu z drugim człowiekiem, są świetną grupą odbiorców, którym można sprzedać produkty niskiej jakości za wysoką cenę. Warto podkreślić, że zazwyczaj oszuści tacy nie prowadzą własnej firm lecz podszywają się pod istniejące, jak chociażby nasza spółka. Działania takie nie są legalne, jednak bardzo ciężko złapać takie osoby i wytoczyć im proces sądowy.

Zadaliśmy Panu Cezaremu również pytanie o to jak bronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami i jak odróżnić ich od profesjonalnej firmy:

– Przede wszystkim należy zachować ostrożność. Nasza firma przywiązuje dużą wagę to tego, aby spotkania były prowadzone przez specjalistów ds. sprzedaży oraz żeby sam pokaz był w pełni profesjonalny. Oszuści zazwyczaj nie mają wystarczającej wiedzy i umiejętności, aby zorganizować dobre spotkanie. Odwołują się oni najczęściej do emocji i tanich sztuczek, aby oszukać klienta. Warto również sprawdzać jakość wykonanych artykułów. Wszelkie objawy mogące wskazywać, że jest to nieoryginalny sprzęt powinny wzbudzać naszą czujność.

Jakie produkty oferuje firma Clavam Sp. z o.o.?

Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy, w ofercie firmy można znaleźć obecnie:

  1. wielofunkcyjne odkurzacze marki Clean King
  2. popularne maty masujące BodyShape firmy Casada
  3. solidnie wykonane garnki Venice
  4. materace Mediair 3D

Pan Cezary w rozmowie zwracał szczególną uwagę na fakt, że firma Clavam Sp. z o.o. dba o jakość i dobiera tak producentów, aby oferowany produkt spełniał wszelkie wymogi i służył klientowi przez lata. Jak sam twierdzi – im mniej Clavam ma reklamacji, tym lepszą opinie zyskuje i łatwiej prowadzi się później sprzedaż.

Odkurzacz Clean King – więcej niż sprzątanie podłóg

Poprosiliśmy Pana Cezarego o krótkie przedstawienie każdego z oferowanych produktów. Oto co usłyszeliśmy:

– Jest to rewelacyjne urządzenie, które znacznie ułatwia sprzątanie domu, czy samochodu. Odkurzacz Clean King, a właściwie urządzenie wielofunkcyjne Clean King pozwala nie tylko skuteczne wyczyścić dywany i podłogę, ale również świetnie się sprawdzi w pozbywaniu się brudu z kanapy, czy foteli samochodowych. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w funkcję odświeżania i nawilżania powietrza w mieszkaniu. Podane funkcje i łatwość obsług sprawiają, że odkurzanie z tym urządzeniem to przyjemność.

Mata BodyShape firmy Casada – sposób na napięte plecy

– Mata BodyShape firmy Casada jest to jeden z najczęściej sprzedawanych przez nas produktów. Może to wynikać z faktu, że większość zatrudnionego w Clavam personelu samemu z niej korzysta. Mówić ogólnie jest to mata wibracyjna, która pozwala na rozluźnienie mięśnie pleców w zaciszu domowym. Jest bardzo łatwa w obsłudze i może być obsługiwana przez niewielki pilot. Mata ma wgranych kilka programów masujących oraz wyposażona jest w grzałki, które przyjemnie rozgrzewają napięte mięśnie.

Garnki Venice – solidny produkt od lat

– Bardzo lubię sprzedawać ten produkt, gdyż jestem świadom jego solidności. Firma Venice potrafi stworzyć naprawdę świetny produkt, który służy na lata. Czasem żartuje sobie, że garnki te prawdopodobnie przeżyją mnie i moją żonę (śmiech). Z konkretnych cech, które powinny zachęcać do zakupu należy wymienić również wielofunkcyjność. Zestaw garnków prócz standardowych wymiarów ma też dodatkowe akcesoria, które umożliwiają m.in. gotowanie na parze.

Materac Mediair 3D – zdrowy sen bez bólu pleców

– Polecam ten produkt każdej osobie, niezależnie od wieku i wykonywanej pracy. Jest to jedna z najlepszych form profilaktyki bólu pleców. Materac Mediair 3D został zaprojektowany w taki sposób, aby nie tylko zapewniać wygodny sen, ale wpływać jednocześnie na nasze zdrowie. Sam używam tego materaca i z czystym sumieniem polecam go znajomym i rodzinie.

Podsumowanie

Dzięki Panu Cezaremu poznaliśmy dokładnie na czym polega działalność profesjonalnej firmy, organizującej objazdowe pokazy. Najważniejszym wnioskiem płynącym z wywiadu, jest to że firmy takie jak Clavam Sp. z o.o., oferują produkty wysokiej jakości i wspomniane spotkania są świetną możliwością przekonania się o tym na własne oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *